Nerki lubią ciepło

To zdanie, które zwykł wygłaszać Ojciec Grzegorz Sroka do wszystkich pacjentów, którzy zgłaszali się do niego z chorobami układu moczowego. Oczywiście porada nie ograniczała się tylko do tego sformułowania. Zakonnik, który sam od wczesnego dzieciństwa cierpiał na choroby nerek, twierdził, że dzięki odpowiednio dobranym preparatom ziołowym jest w stanie utrzymać ten narząd w możliwie najlepszym stanie. W nawracającym zapaleniu układu moczowego Ojciec Grzegorz stosował przewlekle fitoterapię, okresowo zmieniając jedynie nieznacznie skład zalecanych produktów. Na podstawie wskazówek Ojca Grzegorza oraz w oparciu o wiodące składniki jego receptur powstała mieszanka ziołowa Nefrobonisan (sugeruje się picie 1-3 razy dziennie naparu z 1 saszetki).

Zamiast Nefrobonisanu można stosować krople Nefrobonisol (2-3 razy dziennie 1 łyżeczka płynu rozpuszczona w szklance wody). Uzupełnieniem terapii jest suplementacja diety preparatem Urobon. Zawarte w nim ekstrakty z żurawiny, z ziela pokrzywy i z ziela skrzypu ułatwiają usuwanie bakterii z dróg moczowych.

Smog zabija!

Smog jest to zanieczyszczenie powietrza drobinami o średnicy nie większej niż 2,5 micrometra, które uszkadzają nasz układ oddechowy, ale także układ krążenia. W Polsce narażenie na kontakt ze smogiem jest bardzo duże.

Czytaj wiecej »

Styl życia, a napięcie przedmiesiączkowe (PMS)

Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) dotyka w mniejszym lub większym stopniu wiele kobiet. Nie jest to choroba, zatem stosowanie leków w jej przypadku budzi kontrowersje. Okazuje się, że działania niefarmakologiczne mogą również spowodować

Czytaj wiecej »

Reumatoidalne zapalenie stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) jest to przewlekła, zapalna choroba układowa. Początkowo występuje jako stan zapalny błony maziowej stawów, potem zapalenie przenosi się na inne struktury stawowe, kaletki maziowe i pochewki ścięgniste.

Czytaj wiecej »

Zioła na prostatę

Przerost prostaty, jak mówią statystyki medyczne, czeka prawie każdego mężczyznę. U jednego dojdzie do tego wcześniej a u drugiego później. Zioła mogą znakomicie poradzić sobie z opóźnieniem tego procesu, bądź

Czytaj wiecej »